Kolejna Małopolska Noc Naukowców zakończyła się sukcesem!

Czy już wszyscy wypoczęli po nieprzespanej Małopolskiej Nocy Naukowców? Jeśli tak, chcemy Was poinformować, że, uwaga: wspólnie z Wami odnieśliśmy kolejny niezaprzeczalny sukces! Tego nie spodziewaliśmy się (no dobrze, może przeszło nam to przez myśl 😉 ) w najbardziej optymistycznych scenariuszach – 70 tysięcy uczestników uległo naszym namowom i zaszczyciło nas i naszych Partnerów swoją obecnością! To tak, jakby co 50. mieszkaniec regionu albo niemal wszyscy mieszkańcy Nowego Sącza postanowili w piątkową noc poświęcić się nauce! O skali przedsięwzięcia świadczy fakt, że jego małopolskie wydanie zgromadziło największą liczbę uczestników w dziesięcioletniej historii europejskiej inicjatywy Researchers’ Night (wieść niesie, że nasze skromne wydarzenie przyczyniło się do czasowego paraliżu komunikacyjnego centrum Krakowa. Ale to tylko niesprawdzona plotka ;)).

Tak czy inaczej, obok takich faktów trudno przejść obojętnie. Po raz kolejny otrzymaliśmy od Was wyraźny sygnał, że to Wam się podoba i że po stokroć warto organizować kolejne edycje Nocy!

Garść faktów o Małopolskiej Nocy Naukowców 2015

Wydarzenie powstało przy współudziale ponad 30 Partnerów – szkół wyższych, instytutów badawczych i konsorcjów badawczych firm, które w większości od wielu lat angażują się w tworzenie programu Małopolskiej Nocy Naukowców. Bogatą ofertę programową zapewniliśmy  w 6 miastach – Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Niepołomicach, Skawinie i Andrychowie – łącznie w ponad 60 lokalizacjach. A tam dla żądnych wrażeń przygotowaliśmy: 300 pokazów i demonstracji, 350 warsztatów, 50 wystaw, 90 gier i zabaw, 140 wykładów, 60 laboratoriów, 3 widowiska oraz 20 konkursów.

Jak to się stało, ze się znów udało?

Po pierwsze, i najważniejsze, niczego nie osiągnęlibyśmy bez Was, szanownych uczestników. Tłumy dzieci, młodzieży i dorosłych (bo każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie) odwiedzających licznie  uczelnie i inne instytucje biorące udział w wydarzeniu.

Po drugie nasi nieocenieni Partnerzy, którzy, jak zawsze, znakomicie przygotowali mnóstwo atrakcji… Otwarte uczelnie, instytucje naukowe, centra badawcze, a tam niezliczone wykłady, pokazy, widowiska, demonstracje, gry i zabawy… I wszędzie tam nasi drodzy NAUKOWCY gotowi dzielić się z Wami z jednej strony swoimi pasjami, zainteresowaniami, a z drugiej – zdobyczami najnowocześniejszej techniki oraz  wynikami najnowszych badań.

Do tego musimy wspomnieć o naszym skromnym wkładzie we wspólny sukces i miesiącach wytężonej pracy.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczne przybycie i już dziś zaczynamy intensywne przygotowania do Małopolskiej Nocy Naukowców 2016, na którą serdecznie zapraszamy!

Koordynator Małopolskiej Nocy Naukowców

Departament Rozwoju Gospodarczego, Zespół ds. Współpracy Gospodarczej

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego